NoNoobs 2011/12 2013 2014 2015 2016 2017 2018 Raporty Zaloguj Załóż nowe konto
Przypomnij hasło
Twitter Facebook Goldenline Linked In Linked In
SPOT z PRELEGENTAMI Morawski Hicks Sacha Spot Raport GM SE Raport git2012_raport

Prelegenci

Śledź zmiany na naszej stronie i na FB! Prelegentów ujawniamy sukcesywnie :)


Zoe Adamovicz

Zoe Adamovicz

entrepreneur, Xyologic

Born in Warsaw, currently living between Berlin and San Francisco, Zoe has been an active in the mobile industry since 1999, when her first startup provided maps and navigation systems for mobile phones in Poland. She co-founded and was involved in numerous mobile companies since, from R&D at mobile content providers like Jamba/Jamster, through mobile software agencies like Polidea or Concise Software, to mobile

Sebastian Baberowski

Sebastian Baberowski

dyrektor oddziału, Opera Software

Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Pracuje w Operze od początku powstania polskiego biura w 2006 r. Jeden ze współtwórców Opery Mini we współczesnym kształcie. Odpowiedzialny za rozwój Opery Mini na iPhone'a w początkowym etapie rozwoju. Doświadczony prelegent i uczestnik wielu konferencji, podczas których wielokrotnie poruszał tematykę Internetu mobilnego w Polsce i na świecie oraz trendów rozwoju nowoczesnych przeglądarek mobilnych. Pasjonat technologii mobilnych, inżynierii oprogramowania i szeroko pojętego bezpieczeństwa w Sieci.

Marcin Beme

Marcin Beme

założyciel, Audioteka.pl

Współtwórca Audioteka.pl. Przedsiębiorca i inwestor. Zajmuje się business development przedsięwzięć w fazie: start-up, development i early expansion. Specjalizuje się w sektorze TMT (technologia, media, telekomunikacja), ostatnio ze szczególnym uwzględnieniem content oriented businesses. Zaangażowany w firmy: technologiczną (systemy łączności bezprzewodowej m2m dla telemetrii, sektora bankowego i sektora reklamowego), producencką (produkującą programy telewizyjne), wydawniczą (wydawca b2b). Studiował ekonomię na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, matematykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz informatykę na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej.

Miłosz Brakoniecki

Miłosz Brakoniecki

dyrektor bankowości elektronicznej i kart debetowych, Bank Zachodni WBK

Odpowiada za  rozwój internetowego oraz mobilnego kanału obsługi i sprzedaży w BZ WBK  oraz e-commerce i biznes kart debetowych. Odpowiedzialny min. za wdrożenie strategii sprzedaży produktów 'na klik' w bankowości elektronicznej, wdrożenie bankowości mobilnej BZWBK24 Mobile oraz aktywizacji klientów do płatności bezgotówkowych. Doktor nauk humanistycznych.

Kamil Brzeziński

Kamil Brzeziński

mobile solutions department manager, Grupa Allegro

Człowiek z pogranicza IT i biznesu. Od wielu lat związany z rynkiem mobilnym. Pracował w takich firmach jak T-Mobile (sprzedaż), Motorola (testy), Alcatel-Lucent (dokumentacja), GG Network (programista i szef zespołu). Przez kilka lat prowadził też własną działalność. Obecnie jest pracownikiem Grupy Allegro, gdzie pracuje nad aplikacjami mobilnymi. Dzięki zdobytemu doświadczeniu zna praktycznie wszystkie platformy mobilne, ich interfejs użytkownika i przede wszystkim zalety oraz wady. Bierze udział w różnego typu konferencjach i spotkaniach dotyczących rynku mobilnego dzieląc się swoją ponad 10-letnią wiedzą i doświadczeniem w sprzedaży i technologiach.

Michał Bzowy

Michał Bzowy

wiceprezes zarządu, Przelewy24

Absolwent Politechniki Poznańskiej, od 1999 roku zajmuje się projektowaniem i implementacją systemów przeznaczonych dla Internetu. Jest współtwórcą i głównym architektem systemu Przelewy24.Związany z firmą DialCom24 Sp. z o.o. od początku jej powstania. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania przeznaczonego dla szerokiego zakresu usług łączących klientów biznesowych oraz indywidualnych. Kluczowym obszarem działalności jest obsługa płatności w Internecie poprzez serwis transakcyjny Przelewy24.

Antje Gallo

Antje Gallo

partner development, Madvertise

She came to madvertise in the early stage of 2011. She soon took over responsibility in the Partner Development department for the German-speaking region where she successfully establishes sustainable relationships and partnerships with publishers, marketers and app developers from the Mobile Internet area. Prior to her career at madvertise, Antje gained valuable experience in different industries and companies, such as IBM, AUDI and Berlin-based Bundesdruckerei. Antje studied International Business in Berlin and Cambridge and graduated with an Honour’s degree.

Andrzej Garapich

Andrzej Garapich

prezes spółki, Polskie Badania Internetu

Znawca mediów elektronicznych i internetu. Pełni funkcję prezesa zarządu spółki Polskie Badania Internetu – organizatora projektu Megapanel – standardu badań oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Polsce. Za jego kadencji PBI uruchomiły kilkadziesiąt projektów badawczych związanych z wykorzystywaniem sieci w życiu codziennym, w reklamie i marketingu.Wielokrotnie występował na konferencjach dotyczących internetu w Polsce i za granicą. Był przedstawicielem Europy Środkowo-Wschodniej w projekcie MIA (Measurement of Internet Audience Project). Członek PTBRiO oraz Rady Programowej Media Trendy. We wcześniejszych etapach drogi zawodowej przygotowywał w Monachium i Bazylei doktorat z zoologii, obroniony w Polskiej Akademii Nauk. Był także dziennikarzem, producentem telewizyjnym, wydawcą programów informacyjnych i kontraktowanym freelancerem w Associeted Press Television News.

Anthony Hicks

Anthony Hicks

head of strategic integrations, PayPal

He is a software developer with over fifteen years’ experience in web based application development encompassing a broad range of programming languages, technology vendors and techniques.  Throughout his career he has worked in solution architecture and technical consulting to a variety of industry sectors, building a range of bespoke applications in the secure web, intranet, knowledge sharing, collaboration and mobile spaces. Now at PayPal, he works with strategic partners integrating PayPal’s Platform APIs. He advises companies on optimal checkout flows, order management and integrating seamless payments into all types of applications.  He has a particular interest in encouraging early monetisation of start ups through building effective usable payments into applications as part of their core, rather than attempting bolt on payments at a much later stage.

Paweł Janecki

Paweł Janecki

kierownik zespołu portal dla komórek, dział rozwoju biznesu, Wirtualna Polska

Od 2000 roku związany z Wirtualna Polską. Miłośnik mobilnych technologii i społeczności. W Wirtualnej Polsce zajmował się m.in. społecznościami portalowymi  (jako specjalista, koordynator, a następnie Kierownik Zespołu Serwisów Społecznościowych). Od 2007 roku prowadzi projekt Mini WP – rozwój serwisów WWW dedykowanych na telefony komórkowe. W 2010 został Kierownikiem Zespołu Portal dla Komórek i jest odpowiedzialny za projekty przenoszenia serwisów Wirtualnej Polski na mobilne WWW i aplikacje.

Krzysztof Kowalczyk

Krzysztof Kowalczyk

partner zarządzający, HardGamma Ventures

Partner zarządzający w funduszu VC HardGamma Ventures i akceleratorze GammaRebels.com. Wybrany w The Europas 2011 do grona sześciu najlepszych VC w Europie.
W portfolio m.in. Macoscope.net, Codility.com (zwycięzca Seedcamp'09 i TechCrunch Europas 2010), Lokter.pl, FlyWithMonkey.com, Appvetica.com, BusyFlow.com. Mentor w programach Seedcamp, Springboard. Referrer w akceleratorze HackFwd.com. Juror w konkursach dla start-upów Labstar i E-nnovation.pl. Doradca przy projektach CityRace.Me, Motivapps i Filmaster.

Krystian Kozerawski

Krystian Kozerawski

bloger, mackozer.pl

Autor popularnego bloga (mackozer.pl) poświęconego produktom firmy Apple. Prowadzi go od kilku lat.
Przetestował i opisał na nim setki programów dla iPhone'a, iPada i Mac. Wie, co to dobra aplikacja. Jego blogowe korzenie sięgają Irlandii, gdzie jego blog 'Irlenad from a Polish perspective' znalazł się wśród finalistów Irish Blog Awards w latach 2007 i 2008. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania muzyk metalowy, znany choćby z zespołów Sacriversum, Artrosis, a ostatnio Electric Chair.

Bartłomiej Lozia

Bartłomiej Lozia

prezes zarządu, JOJO Mobile Polska

Prezes zarządu JOJO Mobile Polska, spółki która jako jedna z  pierwszych w kraju zaczęła tworzyć oprogramowanie na platformę Windows Phone. Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów informatycznych, zarządzaniu zespołami programistów oraz implementacji systemów informatycznych klasy ERP. Certyfikowany SCRUM Master. Współtwórca aplikacji internetowych z zakresu Employee Self Service oraz Manager Self Service. Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, zafascynowany niekonwencjonalnym zastosowaniem smartfonów w życiu codziennym.

Krzysztof Łada

Krzysztof Łada

dyrektor operacyjny, Biuro Reklamy Grupa Allegro i GG Network

Absolwent zarządzania i marketingu na SGH. Od jedenastu lat człowiek mediów internetowych. Rozpoczynał swoją karierę w szeregach Grupy CR Media gdzie współtworząc sieć reklamowa Adnet mógł, jak twierdzi, poczuć się jak amerykańscy osadnicy na dzikim zachodzie.
W życiu udało mu się jeszcze stworzyć dwukrotnie uznane za najlepsze na rynku biuro reklamy w GG Network S.A. oraz trójkę dzieci, z których jest najbardziej dumny. Pasjonat nowych technologii i ich komercyjnego wykorzystania.

Grzegorz Marczak

Grzegorz Marczak

bloger, Antyweb.pl

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wszelkich form przedsiębiorczości i kreatywność. Sympatyk startupów, ceniący ludzi skromnych i pracowitych. Również startuper, który z sukcesem prowadził i sprzedał serwis pytamy.pl. Na co dzień bloger na Antyweb.pl oraz mąż i tata dla dwójki wspaniałych urwisów.

Monika Mikowska

Monika Mikowska

dyrektor ds. rozwoju biznesu, Janmedia Interactive

W branży interaktywnej pracuje od 8 lat. W Janmedia od 2007 roku, w której obecnie zajmuje się strategią sprzedaży i rozwoju nowych produktów i usług firmy. Współpracowała z takimi markami jak NIVEA Polska, Mars, Orange, Raiffeisen Bank Polska, Pkt.pl, Wp.pl. Absolwentka poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Od 4 lat zafascynowana rozwojem technologii mobilnych. Obecnie prowadzi blog http://jestem.mobi, na którym przybliża ich rozwój czytelnikom spoza branży IT.

Pierre Olivier  Monteil

Pierre Olivier Monteil

studio manager, Playsoft

Studio Manager polskiego oddziału firmy Playsoft tworzącej gry i aplikacje na Facebooka oraz wszystkie platformy mobilne. Ukończył Marketing Nowych Technologii na Uniwersytecie w Tuluzie we Francji. Pasjonat gier video i technologii mobilnych. W firmie Playsoft od trzech lat.

Andrzej Morawski

Andrzej Morawski

COO, Groupon Polska

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Trinity College w Dublinie. Jeszcze w trakcie studiów odbył staże zawodowe w Asseco Poland, Nestle Polska i Ernst & Young Corporate Finance. Na początku 2010 r., wspólnie z kilkoma kolegami z SGH, założył startup CrocoDeal, wzorowany na mało wówczas znanej, ale szybko rozwijającej się firmie z Chicago. Tuż przed oficjalnym startem, w marcu 2010 r., CrocoDeal został wykupiony przez prężnie rosnącą w Europie sieć serwisów zakupów grupowych CityDeal, a już w maju CityDeal został częścią pierwowzoru obydwu przedsięwzięć, czyli Grouponu. Pełni w Grouponie funkcje Członka Zarządu, Dyrektora Operacyjnego oraz Dyrektora Marketingu. Nadzoruje działy Business Care i Customer Care oraz odpowiada za utrzymanie i rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej, wspierającej procesy biznesowe.

Wojciech Ozimek

Wojciech Ozimek

współzałożyciel, one2tribe

Rozpoczął swoją karierę w Telekomunikacji Polskiej (TP), gdzie uczestniczył w projektowaniu i wdrażaniu wysokiej dostępności systemów rozproszonych, metodologii obiektowych i projektowania interakcji człowieka z komputerem. W 1998 r. Wojtek dołączył do Infovide-Matrix, gdzie uczestniczył w wielu projektach jako konsultant, architekt i kierownik projektu. W 2000 r. został R&D managerem w obszarze e-biznesu. Na tym stanowisku odpowiadał za tworzenie strategii biznesowych i architektury IT dla wybranych klientów. W 2002 roku został mianowany dyrektorem do spraw R&D i zaczął koncentrować się na strategii i rozwoju biznesu. W 2003 r. założył firmę one2tribe.

Emil Pawłowski

Emil Pawłowski

dyrektor ds. badań i rozwoju, Redefine

Odpowiada za projekty badawcze w spółce, reprezentuje ją także w Radzie Badania PBI współpracując nad rozwojem standardu badania Internetu w Polsce. Od kilkunastu lat zajmuje się badaniami mediów (TV, Internet) i kampanii reklamowych. Doświadczenia zdobywane w pracy nad projektami badawczymi stale konfrontuje z wiedzą informatyczną dzięki czemu pracował m.in. nad systemami analitycznymi do raportowania wyników badań ilościowych oglądalności stacji telewizyjnych, Internetu oraz innych mediów na wielu światowych rynkach. Zanim trafił do Redefine pracował m.in. w firmach The Nielsen i AGB na stanowiskach lidera projektów, analityka, projektanta, programisty, gdzie współtworzył metodologie i narzędzia analityczne. Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim.

Paweł  Sołyga

Paweł Sołyga

co-founder, NUI Group

Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej, współzałożyciel Natural User Interface Group, gdzie rozwija technologie NUI oraz pracuje nad projektami open source grupy. Wieloletni laureat Google Summer of Code z początku jako student, następnie mentor i administrator organizacji NUI Group. Pracował dla NUITeq, gdzie zajmował się tworzeniem oprogramowania pod ekrany wielodotykowe, w Google Open Source Programs Office jako inżynier oprogramowania następnie lider projektu Melange, GG Network gdzie pracował przy pierwszej wersja klienta Gadu-Gadu dla systemu iOS. Przez prawie 2 lata zajmował się rozwojem aplikacji iOS dla Grupy Allegro. Ostatnio odpowiedzialny za rozwój produktów '2nd screen experience' i Social TV w startupie Numote, gdzie obecnie zajmuje stanowisko doradcy technologicznego. Uwielbia prostotę, znakomity design i pracę nad innowacyjnymi produktami.

Agnieszka Świtkowska

Agnieszka Świtkowska

co-founder, NoNoobs.pl

Absolwentka Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja wiedza o dawnej książce i edytorstwo). Pracę w IDG Poland zaczynała w 1997 r. na stanowisku sekretarza redakcji Magazynu Cyber (kultowego magazynu traktującego o szeroko pojętej kulturze cyfrowej i internecie). W latach 1999 -2006 sekretarz redakcji tygodnika Computerworld. W latach 2006 r.- 2011 r. r organizowała konferencje Internet Standard, które zapoczątkowała konferencja Internet 2k6 - najpopularniejszy cykl spotkań branży internetowej. Do 2011 r zadania związane z organizacją konferencji łączyła z obowiązkami wydawcy Internet Standard.

Sacha Tueni

Sacha Tueni

Business Development, Veteran - Social & Mobile

He works on connecting the world of mobile communication with the future in social media and is interested in the power of communities. Grateful to work in an industry where he can positively impact the life of many & provide millions of people in emerging countries with an online identity and free mobile data access. He learns every day that with mobile & social first - you can disrupt any industry and rebuild it from ground up.

 

Michał  Wolniak

Michał Wolniak

dyrektor kreatywny, Grow App, grupa Heureka

Prowadził projekty strategiczne i kreatywne dla największych marek i agencji reklamowych full service w Polsce, redagował telewizyjne programy rozrywkowe, m.in. z Wojciechem Mannem i Krzysztofem Materną oraz Tadeuszem Sznukiem. W 2001 roku stworzył agencję reklamową full service Heureka, przekształconą później w grupę marketingową.
Autor pierwszych polskich akcji reklamowych w formule advertainment, pionier marketingu społecznościowego: projekty oparte głównie o social media wdrażał już w 2004 roku. Tworzył pierwsze komercyjne blogi, projekty marketingowe oparte o branded content, najsłynniejsze strony fanowskie na Facebooku, planuje strategie digital dla wiodących marek. Projekty, w których grał wiodącą rolę były nagradzane na festiwalach Golden Drum, Golden Arrow, Mixx Awards, Złote Orły, KTR, Złote Spinacze i Webstar.
W 2011 założył Grow App – firmę produkującą aplikacje mobilne. Plany produkcyjne Grow App są bardzo ambitne: 2 aplikacje miesięcznie, launch globalny, tylko genialne pomysły :).

Marcin Zaremba

Marcin Zaremba

head of business, LoveMobile (Grupa o2)

Współzałożyciel elektronicznego magazynu dla inwestorów i przedsiębiorców technologicznych Proseed oraz współorganizator Auli Polskiej i Aulerów. Wcześniej między innymi PM w  NewMedia Labs (Arbomedia) i CEO w Promoring.pl (Xi Investment). Obecnie Head of Business w LoveMobile (Grupa o2).

Maciej Ziarek

Maciej Ziarek

analityk zagrożeń, Kaspersky Lab Polska

Jest absolwentem kierunku Archiwistyka i Zarządzanie Dokumentacją Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na studiach licencjackich. Studiuje także informatykę w Wyższej Szkole Informatyki w Bydgoszczy. Przed rozpoczęciem pracy w firmie Kaspersky Lab, pisał dla portali internetowych i pracował w Uczelnianym Centrum Informatycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Regularnie uczestniczy w konferencjach poświęconych archiwistyce oraz bezpieczeństwu IT (między innymi Confidence) Do jego zainteresowań należą kryptografia, bezpieczeństwo sieci komputerowych i systemów operacyjnych. Pracuje w Kaspersky Lab Polska od 2009 r.